KRONIKA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Spotkanie z okazji XV-lecia UTW PW

W dniu 26 kwietnia odbyła się uroczystość związana z piętnastoleciem działalności naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Jego Magnificencji Rektora Politechniki Profesora Krzysztofa Zaremby, po czym Rektor wręczył odznaki Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej 7 osobom - pracownikom uczelni aktywnym w pracy dla UTW. Otrzymali je organizatorzy zajęć Bohdan Utrysko i Agnieszka Jung oraz wykładowcy: Saul Cano Dominguez (lektor języka hiszpańskiego), Beata Przytocka-Gryko (lektorka języka włoskiego), Anna Leśniewska i Katarzyna Marchel (lektorki języka francuskiego) i Anna Agata Wagner (organizatorka wykładów z Historii architektury). Odznaki przyznano również nieobecnym na uroczystości Marii Gawrońskiej (lektorka języka rosyjskiego) i Krystynie Tarczewskiej (lektorka języka niemieckiego).

Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy UTW. Otrzymały je:
- najbardziej aktywne osoby z Rady Samorządu Słuchaczy: Maria Łańcucka, Gerard Maćkowiak, Irena Chajęcka i Hanna Sztrantowicz,
- nasi lektorzy: Witold Chromcewicz, Izabelle Jeśman-Sobczak, Joanna Jurek, Monika Kulińska-Trigonidi, Danuta Sołtyska i Magda Turowska,
- słuchacze aktywni w UTW od co najmniej 14 lat: Irena Daszkowska, Daria Janiak, Maciej Jaroszyński, Alicja Jaszczak, Maria Kaden, Eliza Mańkowska, Danuta Rybczyńska, Barbara Stencel i Halina Więcławek-Kania.

Historię UTW PW przedstawił jego dyrektor Bohdan Utrysko. Jego wystąpienie uzupełniła, przygotowana przez panią Danutę Olędzką z udziałem wielu innych osób, prezentacja aktywności UTW.
Tę prezentację filmową można obejrzeć Czytaj tutaj.

Na zakończenie uroczystości odbył się bardzo udany występ „grupy oldboyów” czyli dawnych, ale wciąż aktywnych członków Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Przedstawili oni, w zespole ponad 30 osób, z orkiestrą, niezwykle dynamiczną, śpiewaną i tańczoną „Suitę warszawską”.

Czytaj Tu jest krótki film z tego występu, nagrany przez p. Jerzego, uczestnika kursu komputerowego ODF (obrazy, dźwięki, filmy) w letnim semestrze 2022.

Następna taka uroczystość za 5 lat – bądźmy optymistami.