biale litery na przezroczystym tle

KOMUNIKATY


UWAGA – Zbliża się koniec zapisów
na zajęcia w semestrze zimowym 2024/2025

Przypominamy, że w dniu 8.10 kończymy zapisy na zajęcia w nowym semestrze.
Uruchomione zostaną tylko te grupy językowe, dla których wpłynie do dnia 10.10 co najmniej 10 wpłat.
Ze względu na bardzo małe zainteresowanie wycofane z oferty zostają grupy języka angielskiego JM5 i JM6 oraz zdalna JJ1.
Wg stanu na dzień 4.10 warunku minimalnej liczby wpłat nie spełniają jeszcze grupy: języka angielskiego: AR2/EB1, IS1, JJ2, JJ4, MT1, DS1, JM2 i JM3,
języka francuskiego: FR1, FR4 i FR6,
języka hiszpańskiego: ES8 i ES11,
języka niemieckiego DE1 i DE4,
języka rosyjskiego RO1,
języka włoskiego IT8 i IT10.
Prosimy o pilne dokonanie wpłat.

Opublikowano: 04.10.2024 r.


Zaproszenie
na inaugurację roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Politechniki Warszawskiej

Inauguracja roku akademickiego 2024/25 odbędzie się w czwartek 10 października o godzinie 16 w Małej Auli (s. 236) w Gmachu Głównym Politechniki.
Program:
  • Otwarcie uroczystości
  • Przesłanie od Jego Magnificencji Rektora Politechniki
  • Wystąpienie Przewodniczącego Rady Naukowej UTW
  • Wystąpienie Przewodniczącego Rady Samorządu Słuchaczy
  • Informacja o działaniach UTW PW – dr Bohdan Utrysko
  • Gaudeamus
  • Wykład inauguracyjny prof. Andrzeja Jakubiaka ""Czy Politechnika to tylko technika”
Gorąco zapraszamy wszystkich słuchaczy na tę uroczystość.
Czas trwania spotkania do 1,5 godziny.

Opublikowano: 17.09.2024 r.


Nowa pracownia - Warsztaty pisarskie

Na Państwa prośbę zorganizowaliśmy nowe zajęcia, na których uczestnicy będą mogli spróbować nowego sposobu wyrażania swoich doświadczeń i przeżyć. Sięgną do pamięci dzieciństwa, lektur, wyobraźni i wrażeń z otaczającego świata, aby wyrazić je w różnych formach, zarówno poetyckich, jak i prozatorskich. Tym, którzy nigdy nie pisali, zajęcia pozwolą zacząć, a tym, którzy od dawna tego nie robili – powrócić do niegdysiejszej pasji. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak redagować własne teksty oraz gdzie szukać miejsc ewentualnej publikacji i jak się do tego przygotować. W trakcie warsztatów poruszane będą zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne.

Zajęcia organizujemy „na początek” w formie 6 spotkań 2-godzinnych, w piątki od g. 12.30. Koszt 90 zł.

Opublikowano: 12.09.2024 r.


Zapisy na przyszły semestr

Zajęcia w przyszłym semestrze rozpoczną się 14 października, z wyjątkiem grup języka francuskiego, które ze względu na wyjazd części słuchaczy do Francji, zaczniemy tydzień później.
Zapisy na zajęcia będą trwały od 5 września do 8 października.
Planujemy utrzymanie wszystkich dotychczasowych form zajęć i będziemy się starali utrzymać również ich terminy. Jednak warunkiem utrzymania grupy jest wpłynięcia w terminie zapisów co najmniej 10 opłat w tej grupie. Tylko dla grup komputerowych i pracowni technicznych minimum wynosi 8 wpłat. Informacja o utrzymaniu, likwidacji lub łączeniu grup zostanie ogłoszona 7 października.
Ulegają również zmianie opłaty za zajęcia. Kasujemy rozróżnienie stawek dla grup „małych” i „normalnych”. Jednolita opłata będzie wynosić 180 zł za 24 godziny zajęć i 90 za 12 godzin. Opłata roczna pozostaje bez zmian 60 zł.

Opublikowano: 12.06.2024 r.
Aktualizacja: 28.08.2024 r.


Zanussi – Abramowicz – Bajtlik

„Istnienie Boga vs prawa fizyki” zobacz

Opublikowano: 15.04.2024 r.


50 lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Lata 2024 i 2025 będą latami obchodów rocznicowych:

2024 – 50 lat UTW w świecie. Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku założył w Tuluzie we Francji, w roku 1974 prof. Pierre Vellas.

2025 – 50 lat UTW w Polsce. Trzeci UTW na świecie założyła prof. Halina Szwarc w roku 1975 w Warszawie na Żoliborzu. UTW ten, noszący teraz jej imię, funkcjonuje do dziś.

Obecnie w Polsce mamy ponad 700 UTW, w tym w Warszawie i jej najbliższych okolicach ponad 40.

W dniu 14 lutego, w Sejmie, odbyło się połączone spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. UTW z Komisją Dialogi Społecznego ds. UTW w obecności Minister ds. Polityki Senioralnej – Marzeny Okła-Drewnowicz, Wiceprezydent Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry i Przewodniczącej Ogólnopolskiego Porozumienia UTW, zarazem Przewodniczącej Komisji Dialogu, Krystyny Lewkowicz. Spotkanie prowadził poseł Michał Szczerba, przewodniczący Zespołu. Na spotkaniu omówiono usytuowanie spraw senioralnych i spraw UTW w strukturze rządu i parlamentu oraz działania planowane w związku z jubileuszem.

Obchody jubileuszowe rozpoczną się w marcu 2024 spotkaniem w Teatrze Roma a zakończą w październiku 2025 IV Kongresem Polskich UTW w Teatrze Wielkim Opery i Baletu. W okresie tym odbędą się między innymi: spotkanie warszawskich UTW na Służewcu i kolejne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Sejmie.

Nasz UTW jest aktywny w warszawskich i krajowych organizacjach senioralnych. Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia UTW, a dyrektor naszego UTW wchodzi w skład warszawskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. UTW i jest członkiem Obywatelskiego Parlamentu Seniorów od jego powstania.

Opublikowano: 22.02.2024 r.


Zaproszenie do pracy
w Samorządzie Słuchaczy UTW PW

Rada Samorząd Słuhaczy UTW PW zaprasza osoby chętne do współpracy z Radą, w szczególności w organizowaniu imprez turystycznych (wycieczki po Warszawie, zwiedzanie ciekawych obiektów, wycieczki poza Warszawę) i imprez kulturalnych (teatry, koncerty, zwiedzanie wystaw). Osoby zainteresowane współpracą proszone są o przekazanie informacji na adres utw@pw.edu.pl .

Opublikowano: 19.11.2021 r.