KOMUNIKATY

Spacer dla Demokracji 3 maja

SENIORZY - Zaproście swoje wnuczki i wnuków
Przyjdźcie razem na SPACER DLA DEMOKRACJI radosną manifestację pokoleniową.
Zaczynamy o godz 12.00 pod Trybunałem Konstytucyjnym, al. Szucha 12A. Przejdziemy ulicami Warszawy.

Opublikowano: 25.04.2024 r.

Wystawa Fotograficzna 6-11.05

Nasza pracownia fotograficzna, zgodnie z wieloletnią tradycja, prezentuje przed końcem roku wystawę swoich prac. Tym razem tematem są „Chmury w krajobrazie”. Prace będą wystawione w Dużej Auli od poniedziałku 6 maja do soboty 11 maja. zobacz plakat .
Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi we wtorek 7 maja o godzinie 12. zaproszenie .
Zapraszamy na otwarcie i na zwiedzanie wystawy.

Opublikowano: 25.04.2024 r.

Zaproszenie na wykład z cyklu Spotkania z Astronomią

22 kwietnia 2024, o godz. 18:00, odbędzie się wykład popularnonaukowy "Co mówią pulsary" z cyklu: Spotkania z Astronomią
Wykład zaplanowano w wersji hybrydowej, w sali wykładowej CAMK PAN, ul. Bartycka 18, Warszawa, oraz na platformach YouTube i Zoom.

Opublikowano: 18.04.2024 r.

Zanussi – Abramowicz – Bajtlik

„Istnienie Boga vs prawa fizyki” zobacz

Opublikowano: 15.04.2024 r.

50 lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Lata 2024 i 2025 będą latami obchodów rocznicowych:

2024 – 50 lat UTW w świecie. Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku założył w Tuluzie we Francji, w roku 1974 prof. Pierre Vellas.

2025 – 50 lat UTW w Polsce. Trzeci UTW na świecie założyła prof. Halina Szwarc w roku 1975 w Warszawie na Żoliborzu. UTW ten, noszący teraz jej imię, funkcjonuje do dziś.

Obecnie w Polsce mamy ponad 700 UTW, w tym w Warszawie i jej najbliższych okolicach ponad 40.

W dniu 14 lutego, w Sejmie, odbyło się połączone spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. UTW z Komisją Dialogi Społecznego ds. UTW w obecności Minister ds. Polityki Senioralnej – Marzeny Okła-Drewnowicz, Wiceprezydent Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry i Przewodniczącej Ogólnopolskiego Porozumienia UTW, zarazem Przewodniczącej Komisji Dialogu, Krystyny Lewkowicz. Spotkanie prowadził poseł Michał Szczerba, przewodniczący Zespołu. Na spotkaniu omówiono usytuowanie spraw senioralnych i spraw UTW w strukturze rządu i parlamentu oraz działania planowane w związku z jubileuszem.

Obchody jubileuszowe rozpoczną się w marcu 2024 spotkaniem w Teatrze Roma a zakończą w październiku 2025 IV Kongresem Polskich UTW w Teatrze Wielkim Opery i Baletu. W okresie tym odbędą się między innymi: spotkanie warszawskich UTW na Służewcu i kolejne posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Sejmie.

Nasz UTW jest aktywny w warszawskich i krajowych organizacjach senioralnych. Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia UTW, a dyrektor naszego UTW wchodzi w skład warszawskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. UTW i jest członkiem Obywatelskiego Parlamentu Seniorów od jego powstania.

Opublikowano: 22.02.2024 r.

Zaproszenie do pracy
w Samorządzie Słuchaczy UTW PW

Rada Samorząd Słuhaczy UTW PW zaprasza osoby chętne do współpracy z Radą, w szczególności w organizowaniu imprez turystycznych (wycieczki po Warszawie, zwiedzanie ciekawych obiektów, wycieczki poza Warszawę) i imprez kulturalnych (teatry, koncerty, zwiedzanie wystaw). Osoby zainteresowane współpracą proszone są o przekazanie informacji na adres utw@pw.edu.pl .

Opublikowano: 19.11.2021 r.