biale litery na przezroczystym tle

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku
wspierane przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój,
w ramach Trzeciej Misji Uczelni

Otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju grant na działania określone jako "Aktywizacja intelektualna i społeczna Seniorów - Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej", do realizacji w ciągu 3 lat.
Dofinansowanie dotyczy czterech działań:
  1. Zwalczanie wykluczenia cyfrowego i podniesienie umiejętności osób starszych w otoczeniu cyfrowym - kursy komputerowe
  2. Nabycie umiejętności językowych oraz podtrzymanie sprawności umysłowej przez naukę języka obcego - kursy językowe
  3. Rozbudzenie i realizacja zainteresowań kulturalnych i artystycznych przez udział w pracowniach plastycznej i fotograficznych
  4. Rozwój zainteresowań i wzbogacenie wiedzy przez udział w pracowniach technicznych.

Realizację zadań 1 i 4 rozpoczniemy od zaczynającego się obecnie semestru, a zadania 2 i 3 od następnego roku akademickiego.

W programie mogą uczestniczyć wszyscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej, również osoby nowo wstępujące. Przyjęcia do naszego UTW są otwarte i wymagają wyłącznie spełnienia kryterium wieku - ukończone 50 lat i zobowiązania do przestrzegania zasad funkcjonowania UTW.

Zajęcia wspierane przez Program Operacyjny są bezpłatne, ale wymagają od uczestników wyrażenia woli przystąpienia do programu, a w szczególności wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych, w zakresie określonym w treści składanej deklaracji, oraz aktywnego udziału w zajęciach, wyrażającego się obecnością na zajęciach, przyswajaniem przekazywanej wiedzy i nabywaniem umiejętności będących przedmiotem kursu. Oświadczenie uczestnika projektu.

Na najbliższy semestr przygotowaliśmy propozycję kursów komputerowych o różnej tematyce. Ich opis znajduje się na naszej stronie w zakładce "Oferta programowa". Kursy obejmują 24 godziny lekcyjne zajęć. Uruchomione zostanie 6 kursów, te na które najszybciej zostanie zebrana wystarczająca liczba uczestników. Minimalna liczebność grup to 12 osób, a liczba maksymalna dla zajęć prowadzonych na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska wynosi 14, a dla zajęć na Wydziale Inżynierii Lądowej 16 osób. Zapisy na te zajęcia rozpoczną się w sekretariacie UTW 5 lutego.

W początku semestru zostanie przedstawiona oferta 8 dostępnych pracowni technicznych - przez ogłoszenia i w formie prezentacji na wykładach w dniach 21 i 28 marca. Każdy kurs będzie realizowany w formie 3 spotkań po 4 godziny lekcyjne. W najbliższym semestrze możemy zrealizować zajęcia w 3 pracowniach. Uruchomione zostaną te pracownie, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem słuchaczy. Wymagana liczebność grup wynosi co najmniej 8 i co najwyżej 12 osób. Zapisy rozpoczniemy dnia 29 marca, po prezentacji programów.

Zajęcia językowe (6 języków) i w pracowniach fotograficznych i plastycznej, ze wsparciem z Programu, będą prowadzone przez dwa lata, w formie kursów rocznych po 48 godzin lekcyjnych każdy. Warunki uczestnictwa w tych zajęciach zostaną określone i zapisy rozpoczną się w terminie późniejszym. Informacje dotyczące tych zajęć zostaną ogłoszone w maju bieżącego roku.

Opublikowano: 28.01.2019 r.